Pentru a obține 1 kg de fructe uscate,sunt necesare 4250 g de fructe proaspete Din ce cantitate de

fructe proaspete se vor obtine 15 kg de fructe uscate? помогите schema şi rezolvare​

Ответы на вопрос

Отвечает Ижойкин Анатолий.

Пошаговое объяснение:

(735-167)*825-18873=568*825=468600-18873=449727

(548+497)*502-486481=1045*502=524590-486481=38109