Розв'яжіть задачу. Є три екскаватори різної потужності. Першим можна випити котлованах 10

днів,другим-за 12 днів, третім за 15 днів. За який час можна випити котлован, якщо екскаватори працюватимуть одночасно?

Ответы на вопрос

Отвечает Байгушова Дарья.
1.Найдем, какую часть котлована выкопает каждый экск. за 1 день.
первый - 1/10, второй - 1/12, третий - 1/15.
2. Найдем, какую часть котлована выкопают они за 1 день, работая вместе.
1/10 + 1/12 + 1/15 = 15/60 = 1/4. (часть котлована)
3. пропорция
1/4 котл.- 1 день.
1 котл.- х дней.
х=1: 1/4 =4 дня.