Човен пройшов за течією річки 25км,а проти течії 3км, затративши на шлях 2год .Знайдіть власну

швидкість човна,якщо швидкість течіх річки дорівнює 3км\год.Складіть рівняння для розвязування цієї задачі.

Ответы на вопрос

Отвечает Белова Марина.

Ответ:

12

Пошаговое объяснение:

x - скорость лодки, км/ч.

25/(x+3) +3/(x-3)=2

25(x-3)+3(x+3)=2(x-3)(x+3)

25x-75+3x+9=2(x²-9)

28x-66=2x²-18

-2x²+28x-48=0                     |(-2)

x²-14x+24=0; D=196-96=100

x₁=(14-10)/2=4/2=2 км/ч - этот ответ не подходит, так как x-3=2-3=-1 км/ч - скорость лодки против течения, что не подходит по смыслу.

x₂=(14+10)/2=24/2=12 км/ч - скорость лодки.