Моторний човен пройшов 28 км за течією річки і 40 км проти течії, затративши на шлях за течією на

2 год менше, ніж на шлях проти течії . Власна швидкість човна дорівнює 12 км/год. Знайдіть швидкість човна проти течії річки.​

Ответы на вопрос

Отвечает Барткевич Илья.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

x -швидкість течії

\frac{40}{12-x} -\frac{28}{12+x} =2

40(12+x)-28(12-x)-2(12-x)(12+x)=0\\480+40x-336+28x-2(144-x^{2} )=0

2x^{2} +68x-144=0\\x^{2}+34x-72=0

по Виета x_{1} =2    \\ x_{2} =-36

Швидкість течії 2 км/год

12-2=10 км/год роти течії