Катер проходить 34 км за течією річки за той же час, за який проходить 26 км проти течії. Власна

швидкість катера дорівнює 15 км/год. Знайти швидкість течії річки. Розв`язати за допомогою рівняння.СРОЧНО

Ответы на вопрос

Отвечает Дементьева Соня.

I СПОСІБ

Нехай швидксть течії річки х км/год,

Час, який пройшов катер за течією та проти - однаковий.

S=V*t

Вся відстань, яку пройшов катер: 34+26 = 60 км.

Швидкість катера за і проти чечії: 15+х+15-х = 30 км/год.

30*t = 60

t= 60:30 = 2 години - час, за який проходив катер за течією та проти течії (однаковий)

За течією: (15-х) *2 = 26

30+2х=34+2х=4

х=2 км/год - швидкість течії річки.

Проти течії: (15-х) * 2 = 26

30-2х=26

4=2х

х=2 км/год - швидкість течії річки

Відповідь: швидкість течії річки 2 км/год.

II СПОСІБ

Час катера за течією річки:

t1 = 34/(15+х) год

Час катера проти течії:

t2 = 26/(15-х)

Якщо час однаковий за і проти течії, ми можемо прирівняти два дані рівняння:

34/(15+х) = 26/(15-х)

34/(15+х) - 26/(15-х) = 0

34(15-х) - 26 (15+х)    = 0

(15+х) (15-х)

34(15-х) - 26 (15+х) =0

510-34х-390-26х=0

120-60х=0

120=60х

х=120:60

х=2 (км/год) - швидкість течії річки