Знайдіть сторони паралелограма, периметр якого дорівнює 40 см, а одна зі сторін у 3 рази менша від

другої.

Ответы на вопрос

Отвечает Ташинкова Лера.
Нехай одна зі сторін паралелограма дорівнює x см, а інша - 3x см. Оскільки паралелограм має протилежні сторони однакової довжини, то інші дві сторони також будуть мати довжину x см і 3x см.

Периметр паралелограма обчислюється за формулою:

Периметр = сума всіх чотирьох сторін.

У нашому випадку:

Периметр = x + 3x + x + 3x = 8x.

Ми знаємо, що периметр дорівнює 40 см:

8x = 40.

Тепер розв'яжемо це рівняння для x:

8x = 40,
x = 40 / 8,
x = 5.

Отже, одна зі сторін паралелограма дорівнює 5 см, а інша - 3 * 5 = 15 см. Таким чином, сторони паралелограма мають такі довжини: 5 см, 15 см, 5 см і 15 см.