Розв'язати задачі за допомогою рівнянь: 1) Одна сторона трикутника в 3 рази менша від другої і на

23 дм менша від третьої. Знайдіть сторони трикутника, якщо його периметр дорівнює 108 дм. 2)Периметр прямокутника дорівнює 12,4 см , одна з його сторін на 3.8см менша від сусідньої. Знайдіть площу прямокутника

Ответы на вопрос

Отвечает Новак Милена.

№ 1.

Пусть х дм - одна сторона треугольника, тогда 3х дм - другая сторона, (х + 23) дм - третья сторона. Периметр треугольника равен 108 дм. Уравнение:

х + 3х + х + 23 = 108

5х = 108 - 23

5х = 85

х = 85 : 5

х = 17 (дм) - одна сторона

3х = 3 · 17 = 51 (дм) - другая сторона

х + 23 = 17 + 23 = 40 (дм) - третья сторона

Вiдповiдь: 17 дм, 51 дм i 40 дм.

№ 2.

Пусть а = х см - длина, тогда b = (х - 3,8) см - ширина. Периметр прямоугольника равен 12,4 см. Уравнение:

(х + х - 3,8) · 2 = 12,4

2х - 3,8 = 12,4 : 2

2х - 3,8 = 6,2

2х = 6,2 + 3,8

2х = 10

х = 10 : 2

х = 5 (см) - длина а

5 - 3,8 = 1,2 (см) - ширина b

S = a · b = 5 · 1,2 = 6 см² - площадь прямоугольника

Вiдповiдь: 6 см².