У кінотеатрі було 390 місць,розташованими однаковими рядами .Після того як у кожному ряді збільшили

кількість місць на 4 і додали ще один ряд місць стало 480.Скільки стало рядів у кінотеатрі?

Ответы на вопрос

Отвечает Баттхёртов Мухаммед.
{ x*y = 390
{ (x+4)(y+1) = 480

{ x = 390/y
{ (390/y + 4)(y + 1) = 480

390 + 4y + 390/y + 4 - 480 = 0
2y² - 43y + 195 = 0              D = b²-4ac = 1849 - 1560 = 289 = 17²

y₁ = (43+17)/4 = 15 (рядов было до увеличения)
y₂ = (43-17)/4 = 6,5 - не удовлетворяет условию

x = 390/y = 26 (мест в ряде было до увеличения)

Тогда: у + 1 = 16 (рядов стало)
            х + 4 = 30 (мест в ряду стало)

Ответ: в кинотеатре после увеличения вместимости стало
            16 рядов по 30 мест в каждом.