На двох фуршетних столах рядами викладено по 260 кана- пе (маленьких бутербродів). На другому столi

кiлькiсть рядів на 3 менша, а кількість канапе у кожному ряді на 6 більша, ніж на першому столі. Визначте кількість рядів і кількість канапе в кожному ряді на першому столі.​

Ответы на вопрос

Отвечает Абишова Диляра.

Ответ:

Нехай на першому столі кількість канапе в кожному ряді буде х, а кількість рядів - у. За умовою на другому столі кількість рядів на 3 менша, тому на другому столі буде (у-3) рядів. Кількість канапе у кожному ряді на другому столі на 6 більша, тому кількість канапе на другому столі буде (х+6) у кожному ряді.

Загалом на двох столах лежить 2*260 = 520 канапе. Тому, маємо рівняння:

260х = 520.

Розв'язуючи це рівняння, знаходимо, що кількість канапе в кожному ряді на першому столі становить х = 2.

Тоді кількість канапе в кожному ряді на другому столі становить х + 6 = 8.

Загалом на другому столі лежить (8*у-24) канапе. За умовою це число дорівнює 520 - кількості канапе на першому столі:

8у - 24 = 520 - 260*2 = 520 - 520 = 0.

Отримали рівняння 8у - 24 = 0, яке має розв'язок у = 3.

Отже, на першому столі кількість рядів у = 2, кількість канапе в кожному ряді - х = 2.

На другому столі кількість рядів у = 3, кількість канапе в кожному ряді - (х+6) = 8.