Найменше спільне кратне чисел 10 15 45 СРОЧНО


Ответы на вопрос

Отвечает Рябинина Полина.

Для знаходження найменшого спільного кратного (НСК) чисел 10, 15 та 45, ми можемо використовувати метод розкладу на прості множники.

1. Розкладаємо кожне число на прості множники:

  $10 = 2 \times 5$

  $15 = 3 \times 5$

  $45 = 3^2 \times 5$

2. Беремо кожен простий множник, який з'являється в розкладі будь-якого з чисел, і підносимо його до найвищого ступеня, з яким він з'являється в розкладі будь-якого з чисел:

  $2^1, 3^2, 5^1$

3. Множимо ці числа разом, щоб отримати НСК:

  $HCK(10, 15, 45) = 2^1 \times 3^2 \times 5^1 = 2 \times 9 \times 5 = 90$

Отже, найменше спільне кратне чисел 10, 15 та 45 дорівнює 90.