Запиши дві пари значень змінних x і у, при яких значення виразу 11x - 5y: а) ділиться на 2; б) не

дiлиться на 5; в) ділиться на 10.

Ответы на вопрос

Отвечает Васильев Владислав.

Ответ:

Давайте розглянемо кожну частину завдання:

а) Ділиться на 2:

Знаходити пари значень, при яких вираз ділиться на 2, означає, що 11x - 5y повинен бути парним числом. Один з способів це зробити - обрати значення x і y таким чином, щоб обидва були парними числами. Наприклад, x = 2 і y = 4, тоді 11x - 5y = 11 * 2 - 5 * 4 = 22 - 20 = 2, що є парним числом.

б) Не ділиться на 5:

Щоб вираз не ділився на 5, x і y повинні бути такими значеннями, при яких 11x - 5y не є кратним 5. Один з можливих варіантів - x = 3 і y = 2, тоді 11x - 5y = 11 * 3 - 5 * 2 = 33 - 10 = 23, що не є кратним 5.

в) Ділиться на 10:

Щоб вираз ділився на 10, x і y повинні бути такими значеннями, при яких 11x - 5y є кратним 10. Один з можливих варіантів - x = 5 і y = 3, тоді 11x - 5y = 11 * 5 - 5 * 3 = 55 - 15 = 40, що є кратним 10.

Отже, дві пари значень, які відповідають кожній частині завдання:

а) (x = 2, y = 4) і (x = 6, y = 8);

б) (x = 3, y = 2) і (x = 7, y = 4);

в) (x = 5, y = 3) і (x = 10, y = 6).

Пошаговое объяснение: