На сортувальну станцію прибувають навпіл вагони, платформи та відкриті вагони із ймовірностями

прибуття відповідно рівними 0,35; 0,45 та 0,2. Імовірність зношеності навпіл вагона 0,3, платформи 0,2, а накритого вагона 0,15. Яка ймовірність того що навмання обраний вагон буде не зношеним?​

Ответы на вопрос

Отвечает Степанов Степан.

Ответ:

0.225 або 22,5%

Пошаговое объяснение:

Для вирішення цієї задачі, використаємо формулу умовної ймовірності.

Позначимо подію "вибір вагона" як A, а подію "вагон не зношений" як B.

За умовою, ймовірність прибуття навпіл вагону P(A) = 0.35, платформи P(A) = 0.45, а відкритого вагону P(A) = 0.2.

Також, ймовірність зношеності навпіл вагона P(B|A) = 0.3, платформи P(B|A) = 0.2, а накритого вагону P(B|A) = 0.15.

Ми хочемо знайти ймовірність того, що обраний вагон буде не зношеним, тобто P(B).

Використаємо формулу умовної ймовірності:

P(B) = P(B|A) * P(A) + P(B|A) * P(A) + P(B|A) * P(A)

P(B) = 0.3 * 0.35 + 0.2 * 0.45 + 0.15 * 0.2

P(B) = 0.105 + 0.09 + 0.03

P(B) = 0.225

Отже, ймовірність того, що навмання обраний вагон буде не зношеним, дорівнює 0.225 або 22.5%.