в арифметичній прогресії а1=7, а18=92. Знайти різницю прогресії, S10. Чи належить цій прогресії

число 147?​

Ответы на вопрос

Отвечает Пересунько Даня.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Дано: а₁ = 7, а₁₈ = 92

Найти: d - ?  S₁₀ - ?  147 - ?

а₁₈ = а₁ + 17d

92 = 7 + 17d

17d = 92 - 7

17d = 85

d = 85 : 17

d = 5

S₁₀ = (2а₁ + 9d)/2)) * 10 = (2 * 7 + 9 * 5)/2)) * 10 = 295

aₙ = а₁ + d(n - 1)

147 = 7 + 5(n - 1)

147 = 7 + 5n - 5

147 - 2 = 5n

5n = 145

n = 145 : 5

n =  29

Так, число 147 належить цій прогресії а₂₉ = 147