На одній полиці було в 3 рази більше книг, ніж на другій. Коли з першої полиці зняли 30 книг, а

на другу поставили 10 книг, то на обох полицях книжок стало порівну. Скільки книг було на кожній полиці спочатку? помогите прошу пж

Ответы на вопрос

Отвечает Карабач Валентин.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Нехай на другій полиці спочатку було х книг. Тоді на першій полиці було 3х книг. Після того, як з першої полиці зняли 30 книг, а на другу поставили 10 книг, на обох полицях книжок стало порівну. Отже, маємо рівняння: 3х - 30 = х + 10. Розв’язуючи його, отримуємо: 2х = 40, х = 20. Отже, на другій полиці спочатку було 20 книг, а на першій - у 3 рази більше, тобто 60 книг.

Отвечает Гигин Игорь.

Ответ:

60 книг и 20 книг

Пошаговое объяснение:

1 полка — 3х книг было сначала

2 полка — х книг было сначала

Стало на 1 полке когда с неё убрали 30 книг — 3х - 30 книг

Стало на 2 полке когда на неё поставили 10 книг — х + 10 книг

Известно, что после этого на двух полках стало равное количество книг.


Составим уравнение:

3х - 30 = х + 10

3х - х = 10 + 30

2х = 40

х = 40 : 2

х = 20


1 полка = (3х) = 3 * 20 = 60 (книг) - было сначала

2 полка = (х) = 20 книг было сначала


Проверка:

1) 60 - 30 = 30 (книг) - стало на 1 полке когда с неё сняли 30 книг

2) 20 + 10 = 30 (книг) - стало на 2 полке когда на неё поставили 10 книг

30 книг = 30книг