Допоможіть будь ласка 1. Запиши у вигляді відсотків десятковий дріб 0,09 2. Маса сушеної сливи

складає 13% від маси свіжої. Скільки потрібно взяти свіжої сливи, щоб одержати 6,5 кг сушеної? 3. Вкладник уніс до банку 5.000 грн на депозитний рахунок. Банк нараховує 17% річних. Яка сума коштів буде на рахунку вкладника через рік? 4. Бабуся приготувала вареники з сиром і з капустою. З капустою було 20% від усієї кількості вареників. Скільки вареників кожного виду приготувала бабуся, якщо із сиром було на 30 більше, ніж з капустою?

Ответы на вопрос

Отвечает Мусаев Алан.

Відповідь:

Покрокове пояснення:

Завдання 1.

0,09 = 9% (потрібно кому перенести управо на 2 знаки)

Завдання 2.

13%(0,13) - це 6,5 кг - сушеної ( за умовою)

Знайти число(вагу свіжої сливи) за його відсотком

6,5: 0,13 = 50кг - свіжої сливи

Завдання 3.

1) 17%(0,17) від 5000грн

 5000· 0,17 = 850 грн  - це нараховані %

2) 5000+850 = 5850грн  - це сума. яку отримують через рік

Завдання 4.

Усього - х (вареників)

з капустою - 20%(0,2) від усіх;  = 0,2х

з сиром  -     х-0,2х = 0,8х ; на 30шт більше ніж з капустою

0,8х - 0,2х = 30

0,6 х = 30

х= 30:0,6=300:6

х= 50 (шт) усього

із сиром 0,8х = 0,8·50= 40(шт)

зз капустою 0,2х = 0,2·50= 10(шт)