Першу половину шляху , яка становить 20 км , велосипедист рухався зі швидкістю , яка на 5км/год.

більша за швидкість , з якою він долав останні 20 км . З якою швидкістю проїхав велосипедист другу половину шляху , якщо на весь шлях він витратив 3 год. 20хв ? Люжи срочно потрібна розписана відповідь , Будь-ласка допоможіть!!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Лаптев Саня.

Ответ:

10 км/год

Пошаговое объяснение:

3 год. 20 хв = 3\frac{1}{3} =\frac{10}{3} год.

х+5 - початкова швидкість

х - швидкість  другої половини шляху

\frac{20}{x+5} +\frac{20}{x} =\frac{10}{3} \\\\20*3x+20*3*(x+5)=10x(x+5)

60x+60x+300=10x²+50x

-10x²+120x-50x+300=0

-10x²+70x+300=0

x²-7x-30=0

D=(-7)²-4*1*(-30)=49+120=169

x₁=(7+13):2=10 км/год

x₂=(7-13):2= -3 сторонній корінь