3y''+2y'=xРозв’язати диференціальне рівняння другого порядку із сталими коефіцієнтами​


Ответы на вопрос

Отвечает Кузьмичёв Никита.

1. Решаем ОЛДУ:

3y'' + 2y' = 0 \\ y =  {e}^{kx}  \\  {e}^{kx} (3 {k}^{2} + 2 k) = 0 \\ k1 = 0 \\ k2 =  -  \frac{2}{3}  \\  \\ y = C1 + C2 {e}^{ -  \frac{2}{3} x}

2. Подбираем у с неопределенными коэффициентми:

y = A{x}^{2}  + Bx + C \\ y' = 2Ax + B \\ y'' = 2A

подставляем в НЛДУ:

3 \times 2A+ 2(2Ax + B) = x \\ 6A + 4Ax + 2B = x \\  \\ 4A = 1 \\ 6A + 2B = 0 \\  \\ A=  \frac{1}{4}  \\ B =  - 3A =  -  \frac{3}{4}

y =  \frac{ {x}^{2} }{4}  -  \frac{3x}{4}  \\

y = C1 + C2 {e}^{ -  \frac{2}{3} x}  +  \frac{ {x}^{2} }{4}  -  \frac{3x}{4}  \\

общее решение