Відомо, що tga=15. Обчисліть вираз: sina+15cosa/30cosa-sina.​


Ответы на вопрос

Отвечает Борисенко Оля.

Відповідь:

2

Покрокове пояснення:

tg a=sina/cosa=15 → sina=15cosa

Робимо підстановку

sina+15cosa=30cosa

30cosa-sina=15cosa

Тоді

(sina+15cosa)/(30cosa-sina)=30cosa/15cosa=2

Або інший спосіб, виносимо синус за дужки,так як існує тангес, то косинус≠0:

(sina+15cosa)/(30cosa-sina)=cosa(tga+15)/(cosa(30-tga))=(15+15)/(30-15)=30/15=2