У першій діжці було в 4 рази більше меду, ніж у другій. Якщо з першої діжки перелити в другу 60 л,

то в першій стане 1,5 рази більше меду, ніж у другій. Скільки меду у кожній діжці? За спам бан.

Ответы на вопрос

Отвечает Руденко Алевтина.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

В первой = 4х

Во второй = х

4х - 60 = 1,5(х + 60)

4х - 60 = 1,5х + 90

4х - 1,5х = 90 + 60

2,5х = 150

х = 150 : 2,5

х = 60

В первой (4х) = 4 * 60 = 240 л - было изначально

Во второй (х) = 60 л - было изначально

240 - 60 = 180 (л) - стало в 1 когда оттуда отлили 60 л

60 + 60 = 120 (л) - стало во 2 когда туда долили 60 л

180 : 120 = 1,5 - во столько раз стало больше в 1 чем во 2

Отвечает Захаренко Саша.

Розв'язання:

Нехай, у другій діжці було x літрів меду, тоді у першій діжці було (4x) літрів меду.

З першої діжки у другу перелили 60 літрів меду і в ній залишилося (4x-60)л. меду. В другій діжці стало (x+60)л. В першій діжці стало в 1,5 рази більше меду, ніж у другій:

(4x-60) = 1,5(x+60)

4x-60 = 1,5x+90

4x-1,5x = 90+60

2,5x = 150

x = 150/2,5

x = 60

Отже, у другій діжці було 60 літрів меду, а у першій (4•60 = 240) літрів меду.

Відповідь: 240л і 60л меду.