19. Через дві труби резервуар можна заповнити за 4 хв. Через першу трубу цей резервуар може

заповнитися на 6 хв швидше, ніж через другу. За скільки хвилин заповниться цей резервуар, якщо працює одна перша труба? * 2 балла​

Ответы на вопрос

Отвечает Кикин Тимур.

Ответ:

6 хвилин.

Пошаговое объяснение:

Перша труба може заповнити резервуар за х хв., друга за х+6 хв.

За 1 хвилину перша труба заповнить 1/х частину резервуару.

За 1 хвилину друга труба заповнить 1/(х+6) частину резервуару.

За 1 хвилину дві труби можуть заповнити 1/4 частину резервуару.

1/х + 1/(х+6) = 1/4

4х+24+4х-х²-6х=0

-х²+2х+24=0

х²-2х-24=0

За теоремою Вієта х=-4 (не підходить)  х=6