Як відняти 15/22-2,8​


Ответы на вопрос

Отвечает Королькевич Клим.

Ответ:

\frac{15}{22} -2,8=\frac{-233}{110}

Пошаговое объяснение:

Щоб відняти десятковий дріб від звичайного, треба перевести його у звичайний, потім звести ці дроби до спільного знаменника і відняти числівники.

Перекладаємо десятковий дріб  у звичайний — \frac{15}{22} -2,8=\frac{15}{22}-\frac{28}{10}.

Щоб звести дроби до спільного знаменника, знаходимо НСК(найменше спільне кратне) чисел 22 і 10

22 = 2 × 11, 10 = 2 × 5; тоді НСК(22, 10) = 2 × 11 × 5 = 22 × 5 = 110.

Маємо — \frac{15}{22} -\frac{28}{10} =\frac{15*5}{22*5} -\frac{28*11}{10*11} = \frac{75}{110} -\frac{308}{110} = \frac{75-308}{110} =\frac{-233}{110}.