Наталка в 6 разів молодша свого прадіда. Якщо між цифрами її віку поставити 0, то отримаємо вік

прадіда. Скільки років Наталці?Відповідь обгрунтуйте

Ответы на вопрос

Отвечает Гайнанов Эльнар.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Якщо між цифрами віку Наталки можна поставити третю цифру, то вік Наталки це двозначне число. Позначимо його ху

Тоді вік прадіда - це число х0у.

х0у = 6ху звідси маємо

100х + у = 6 (10х + у)

100х = у = 60х + 6у

40х = 5у

у = 8х

Якщо взяти цифру х = 1, то у = 8у = 8, тоді х * у = 18 і х0у = 108

Якщо припустити, що х = 2, то у = 16 , чого не може бути, так як  у -це цифра, а не число. Аналогічно міркуємо, якщо х >2. Також х - неспроможний  дорівнювати 0, так як  з нуля  числа не починаються.

Тому Наталці 18 років