4 кг огірків і 3 кг помідорів коштували 17 гривень. Після того, як огірки подорожчали на 50%, а

помідори подешевшали на 20%, за 2 кг огірків і 5 кг помідорів заплатили 18 гри- вень. Знайдіть початкову вартість 1 кг огірків і 1 кг помідорів. Розпишіть систему рівнянь!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Кособуцький Микола.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Позначимо початкову вартість 1 кг огірків як x, а початкову вартість 1 кг помідорів як y.

Тоді за першою умовою маємо систему рівнянь:

4x + 3y = 17 (1)

8x + 2.4y + 5y = 18 (2)

Після підвищення ціни на 50%, нова ціна огірків становитиме:

1.5x

Після зниження ціни на 20%, нова ціна помідорів становитиме:

0.8y

Тоді за другою умовою маємо:

2(1.5x) + 5(0.8y) = 18

Складаємо систему рівнянь з обох умов:

4x + 3y = 17

3x + 4y = 9.6

Розв'язуючи цю систему рівнянь, отримаємо:

x = 2.2

y = 2.3

Отже, початкова вартість 1 кг огірків дорівнює 2.2 грн, а початкова вартість 1 кг помідорів дорівнює 2.3 грн.

Отвечает Мельникова Инна.

Ответ:

огурцы стоили хгр,стали  1,5 гривен.

помидоры стоили угр,стали 0,8 гривен.

4х+3у=17/*3⇒12х+9у=51

3х+4у=18/*-4⇒-12х-16у=-72

прибавим

-7у=-21

у=3гр

4х+9=17

4х=17-9=8

х=2 гривен.

Пошаговое объяснение: