2. (3 б.) Середнє арифметичне двох чисел дорівнює 16,36. Одне з них у три рази більше від

другого. Знайди цi числа.

Ответы на вопрос

Отвечает Козлова Альбина.

Ответ:

Позначимо менше число як x, тоді більше число дорівнюватиме 3x. За умовою задачі, їх середнє арифметичне дорівнює 16,36:

( x + 3x ) / 2 = 16,36

Зведемо це рівняння до одного доданку:

4x / 2 = 16,36

2x = 16,36

x = 8,18

Отже, менше число дорівнює 8,18, а більше число дорівнює 3 * 8,18 = 24,54. Перевіримо:

(8,18 + 24,54) / 2 = 16,36

Отже, наші числа це 8,18 і 24,54.