Моторний човен проплив 31,2 км, рухаючись за течією річки , за 2 год. а проти чечії річки, 3 год.

яка швидкість руху човна за течією річки? проти течії річки? яка швидкість течії річки сочняк пожалуйста помогите!!! даю 23 бала!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Мудрый Макс.

Ответ:

Позначимо швидкість човна у стоячій воді як V, швидкість течії як С, швидкість човна за течією як V1 та швидкість проти течії як V2.

Тоді, за формулою шляху:

V1 = (31,2 км) / (2 год) = 15,6 км/год

та

V2 = (31,2 км) / (3 год) = 10,4 км/год

Щоб знайти швидкість течії, ми можемо скористатись наступною системою рівнянь:

V + C = V1 (1)

V - C = V2 (2)

Додаємо рівняння (1) та (2):

2V = V1 + V2

2V = 15,6 км/год + 10,4 км/год

2V = 26 км/год

V = 13 км/год

Тепер, підставляємо V у будь-яке з двох рівнянь (1) або (2), щоб знайти швидкість течії:

V + C = V1

13 км/год + C = 15,6 км/год

C = 15,6 км/год - 13 км/год

C = 2,6 км/год

Отже, швидкість руху човна за течією річки - 15,6 км/год, проти течії - 10,4 км/год, а швидкість течії - 2,6 км/год.