Kenar uzunlukları 5 cm'ye 20 cm olan bir dikdörtgenin çevresini bulunuz.​


Ответы на вопрос

Отвечает Мирошниченко Юлия.

Ответ:

50 cm'dir.

Пошаговое объяснение:

Dikdörtgenin çevresi, tüm kenarların uzunluklarının toplamıdır. Bu nedenle, kenar uzunlukları 5 cm ve 20 cm olan dikdörtgenin çevresi şöyle hesaplanabilir:

Çevre = 2 x (5 cm + 20 cm) = 2 x 25 cm = 50 cm

Yani, bu dikdörtgenin çevresi 50 cm'dir.

Отвечает Акулов Роман.

Ответ: 50 сm

Пошаговое объяснение: Formula :

P = 2 × ( a + b )

P = 2 × ( 5 + 20 )

P = 2 × 25

P = 50