Акружнасць датыкаецца да стараны АС трохвугольніка АВС у пункце К, праходзіць праз яго вяршыню В і

перасякае стораны АВ і BC адпаведна ў пунктах M і N вугал CKN= 40°, вугал AKM= 60°, вугал A= 50°. Знайдзіце вугал C​

Ответы на вопрос

Отвечает Казаковцев Рома.

KMBN - вписанный четырехугольник.

Сумма противоположных углов вписанного четырехугольника 180.

MKN +B =180

MKN +AKM+CKN =180

=> B=AKM+CKN =60+40=100

Сумма внутренних углов треугольника 180.

△ABC:   C =180-A-B =180-50-100 =30°