Даю 100 балів потрібно повне пояснення Фірма збирається взяти кредит на 5 місяців, сума погашення

300000 гривень. Ставка відсотка за кредит 40 % річних. Визначте суму кредиту (Р), яку може взяти фірма.​

Ответы на вопрос

Отвечает Агаева Айдан.

Для визначення суми кредиту, яку може взяти фірма, необхідно спочатку перевести річну ставку відсотка від 40% до щомісячної ставки. Для цього річну ставку відсотка потрібно поділити на 12:

щомісячна ставка = 40% / 12 = 0.03333...

Далі, використовуючи формулу ануїтету, можна знайти суму кредиту, яку може взяти фірма:

Р = A / ((1 - (1 + r)^(-n)) / r)

де A - сума погашення кредиту, r - щомісячна ставка відсотка, n - кількість місяців, на яку береться кредит.

Підставляючи відповідні значення, отримаємо:

Р = 300000 / ((1 - (1 + 0.03333...)^(-5)) / 0.03333...)

Р = 300000 / ((1 - 0.1643...) / 0.03333...)

Р = 300000 / 4.5483...

Р = 659613.82 (до двох знаків після коми)

Отже, фірма може взяти кредит на суму близько 659613.82 гривень, щоб погасити його за 5 місяців при річній ставці відсотка 40%. Варто зауважити, що в реальному житті можуть додатково стягуватися різні комісійні та інші витрати, які також потрібно враховувати при розрахунках.

Отвечает Иванов Толя.

Ответ:

Для визначення суми кредиту (Р) за формулою використовуємо формулу нарахування відсотків:

I = P * r * t,

де P - сума кредиту, r - річна ставка відсотка, t - тривалість кредиту в роках.

Для перетворення річної ставки відсотка на місячну використовуємо формулу:

r(monthly) = r(annual) / 12

Тоді за формулою:

I = P * r(monthly) * t(months)

отримаємо:

300000 = P * (40/12) * (5/12)

P = 300000 / (40/12) * (5/12) = 62500 гривень.

Отже, фірма може взяти кредит на суму 62500 гривень.