У списку 18 прізвищ. Чоловіків удвічі більше, ніж жінок. Яка ймовірність того, що два навмання

взятих прізвища будуть належати або двом чоловікам, або двом жінкам.

Ответы на вопрос

Отвечает Андриянова Мария.

Ответ:

Загалом є 18 прізвищ, з яких чоловіків удвічі більше, ніж жінок. Це означає, що кількість чоловіків прізвищ у списку становить 12, а кількість жіночих прізвищ - 6.

Щоб визначити ймовірність того, що два навмання взяті прізвища будуть належати або двом чоловікам, або двом жінкам, ми можемо скористатися формулою суми ймовірностей:

P(2 чоловічих прізвищ або 2 жіночих прізвищ) = P(2 чоловічих прізвищ) + P(2 жіночих прізвищ)

Щоб обчислити кожну з цих ймовірностей, ми повинні врахувати кількість чоловічих та жіночих прізвищ у загальному списку.

P(2 чоловічих прізвищ) = (12/18) x (11/17) ≈ 0.449

Для першого прізвища ми вибираємо з 12 чоловічих, для другого з 11 чоловічих, які залишилися.

P(2 жіночих прізвищ) = (6/18) x (5/17) ≈ 0.058

Для першого прізвища ми вибираємо з 6 жіночих, для другого з 5 жіночих, які залишилися.

Тоді:

P(2 чоловічих прізвищ або 2 жіночих прізвищ) ≈ 0.449 + 0.058 ≈ 0.507

Отже, ймовірність того, що два навмання взяті прізвища будуть належати або двом чоловікам, або двом жінкам, становить близько 0.507 або близько 50.7%.