Середнє арифметичне двох чисел, одне з яких у 4 рази менше від другого, дорівнює 60. Знайдіть ці

числа.

Ответы на вопрос

Отвечает Меграбян Самвел.

Відповідь: Менше число дорівнює 24, а більше число дорівнює 96.

Покрокове пояснення: Позначимо менше число як "x", а більше число як "4x" (оскільки одне з чисел у 4 рази менше від другого).

За умовою задачі, середнє арифметичне цих двох чисел = 60. Тому можемо записати наступне рівняння:

  • (x + 4x) / 2 = 60

Спрощуємо:

  • 5x / 2 = 60

Перемножимо обидві частини на 2, щоб позбутися в знаменнику:

  • 5x = 120

Поділимо обидві частини на 5:

  • x = 24

Таким чином, менше число дорівнює 24, а більше число дорівнює 4x, тобто 4 * 24 = 96.

Отже, менше число дорівнює 24, а більше число дорівнює 96.