5. Знайти значення виразу: (2 1/4 / 7, 2 - (3/2) ^ 3) + 2 3/4


Ответы на вопрос

Отвечает Сормовский Андрей.

Відповідь:

\bigg (2 \dfrac{1}{4}:7,2 -  {\bigg( \dfrac{3}{2} \bigg)}^{3}  \bigg) + 2 \dfrac{3}{4}  =  - \dfrac{5}{16}

Пояснення:

Для обчислення значення даного виразу спочатку перетворимо змішані числа та десяткові дроби на неправильні дроби, обчислемо степінь дробу та поступово виконуємо дії ділення, віднімання та додавання дробів.

\bigg (2 \dfrac{1}{4}:7,2 -  {\bigg( \dfrac{3}{2} \bigg)}^{3}  \bigg) + 2 \dfrac{3}{4}  =

 = \bigg ( \dfrac{9}{4}: \dfrac{36}{5}  -   \dfrac{ {3}^{3} }{ {2}^{3} } \bigg) + \dfrac{11}{4}  =

= \bigg ( \dfrac{9}{4} \cdot \dfrac{5}{36}  -   \dfrac{ 27 }{ 8} \bigg) + \dfrac{11}{4}  =

=  \dfrac{5}{16}  -   \dfrac{ 27 }{ 8} + \dfrac{11}{4}   = \dfrac{5 - 27\cdot2 + 11\cdot4}{16}  =

= \dfrac{5 - 54 + 44}{16}  =  - \dfrac{5}{16}

#SPJ1