124. Ціна товару становила 600 грн. Спочатку його підвищили на 20%, а потім знизили на 10%. Якою

стала ціна товару після цих змін? На скільки відсотків по нилася початкова ціна? Поможіть

Ответы на вопрос

Отвечает Kaprizov Kirill.

Ответ:

Спочатку ціна товару становила 600 грн.

Після цього ціну підвищили на 20%. Для цього додамо до початкової ціни 20% від неї:

Підвищення = 0.20 * 600 грн = 120 грн

Тепер ціна становить 600 грн + 120 грн = 720 грн.

Далі ціну знизили на 10%. Для цього віднімемо від поточної ціни 10% від неї:

Зниження = 0.10 * 720 грн = 72 грн

Тепер ціна становить 720 грн - 72 грн = 648 грн.

Отже, після цих змін ціна товару становить 648 грн.

Тепер, щоб знайти на скільки відсотків змінилася початкова ціна, спершу знайдемо різницю між початковою і новою ціною:

Зміна в ціні = Початкова ціна - Нова ціна

Зміна в ціні = 600 грн - 648 грн = -48 грн

Тепер розрахуємо цей різницю як відсоток від початкової ціни:

Відсоток зміни = (Зміна в ціні / Початкова ціна) * 100%

Відсоток зміни = (-48 грн / 600 грн) * 100% ≈ -8%

Початкова ціна знизилася на приблизно 8%.