Вкладник поклав у банк 5000 грн. За перший рік йому було нараховано певний відсоток, а другого року

банківський відсоток було зменшено на 2%. На кінець другого року на рахунку стало 5940 грн. Скільки відсотків становила банківська ставка у перший рік? Можно пожалуйста более полный ответ с объяснением

Ответы на вопрос

Отвечает Маковеев Ваня.
1) 940:5000*100%= 18,8% - вираховано скільки %%становить сума 940 грн.
2) 18,8%-2%=16,8%: 2 роки=8,4% - ставка у другий рік
3) 8,4%+2%=10,4% - ставка у перший рік



Перевірка: 5000*10,4%=520 грн -сума %% за перший рік
5000*8,4%=420 грн - сума %% за другий рік.
разом буде 940 грн.