Вкладник поклав до банку 10 000 грн. на депозитний рахунок під певний відсоток річних. Унаслідок

кризових явищ через рік відсоток річних було зменшено на 5 %.Наприкінці другого року на рахунку вкладника було 12 650грн. Знайти початкову відсоткову ставку.

Ответы на вопрос

Отвечает Шаблевская Дарья.

Пусть начальная % ставка была x%. Тогда через год она стала (x-5)%. За первый год доход составил 10000*x/100 = 100x грн., за второй 10000*(x-5)/100 = 100(x-5) = 100x-500. Всего за 2 года доход 12650-10000 = 2650, то есть

100x+100x-500 = 2650

200x = 3150

x = 15,75%