Знайти площу рівнобедреного трикутника основа якого дорівнюе 24см, а бічна сторона 13 см


Ответы на вопрос

Отвечает Коновалова Алёна.
Дано: ΔАВС, АВ=ВС=13 см, АС=24 см.
Знайти S


Проведемо висоту ВН.
АН=1\2 АС = 12 см
За теоремою Піфагора
ВН=√(АВ²-АН²)=√(169-144)=√25=5 см.
S=1\2 * AC * BH = 1\2 * 24 * 5 = 60 cм²

Отвечает Пискарев Саша.
Основа нам відома, висоту знаходимо за теоремою Піфагора 
h=√(b²-a²/4)= √(169-144)=5 (см).
Далі обчислюємо площу 
S=a*h/2=24*5/2=60 (см. кв.)