Теплохід пройшов 24км за течією і так само проти течії, витративши на весь шлях 2 год 30хв.

Знайдіть власну швидкість теплохода, якщо швидкість течії дорівнює 4км/год. Будь ласка з повним розв'язком.

Ответы на вопрос

Отвечает Валько Ксения.
24/(x+4)+24/(x-4)=2.5
(24/(x+4)+24/(x-4))*(x-4)=2.5*(x-4)
48x/(x+4)=2.5x-10
48x/(x+4)*(x+4)=(2.5x-10)*(x+4)
48x=2.5x²-40
-2.5x²+48x+40=0
D=48²-4*(-2.5)*40=2704
x1=(√2704-48)/(2*(-2.5))=-0.8
x2=(-√2704-48)/(2*(-2.5))=20 км в час