один з коренів рівнянння х²-8х+q=0 дорівнює 5.Знайдіть q і другий корінь рівняння.Пожалуста з

розвязком

Ответы на вопрос

Отвечает Гиляров Николай.
Х²-8х+q=0

За теоремою Вієта
{ x1 + x2 = - \frac{b}{a}
{ x1x2 = \frac{c}{a}

{ 5 + x2 = 8
{ 5x2 = q

{ x2 = 3
{ q = 5 \times 3 = 15

Відповідь: х2=3, q=15