Обчисліть суму пяти перших членів геометричної прогресії (bn),якщо b5,=112,а знаменник q=2


Ответы на вопрос

Отвечает Родионов Алексей.
B5=b1×q⁴
Подставляем:
112=b1×2⁴
b1=112/16
b1=7.
S5=b1(q^5-1)/(q-1)
Дальше подставляем:
S5=7(2^5-1)/(2-1)
S5=7×31/1
S5=217