Поїзд проходить від станції А до станціі В за 10 гол. Якби швидкість поїзда була на 10 Км/гол

більша, то він пройшов би цей шлях за 8 год. Знайдіть швидкість поїзда і і відстань між станціями А і В. Умоляю!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Самойлова Лиза.

Нехай швидкість поїзда - х, відстань між станціями А і В - у.


Щоб знайти відстань(у), треба час(10 год) помножити на швидкість(х):


у = 10х


Іще нам відомо, що якби швидкість поїзда була на 10 Км/год більша, то він пройшов би цей шлях за 8 год. Тоді складаємо ще одне рівняння для знаходження відстані між станціями:


у = 8(х + 10)


Обидва рівняння потрібні для знаходження однієї величини - відстані, тому ставимо між ними знак "=" і розв'язуємо рівняння:


10х = 8(х + 10)


10х = 8х + 80


10х - 8х = 80


2х = 80


х = 80:2


х = 40 (км/год) - швидкість поїзда


Тепер підставляємо знайдену швидкість поїзда в одне з рівнянь (наприклад, у перше):


10 год * 40 км/год = 400 (км) - відстань між станціями А і В


Відповідь: Швидкість поїзда - 40 км/год, відстань між станціями А і В - 400 км.