Ціну товару підвищили послідовно на 10% на 20% і на 25% На скільки відсотків збільшилася ціна

товару порівняно з початковою?

Ответы на вопрос

Отвечает Тамарков Кирилл.

Початкова ціна - х

1) 10% - 0,1х . Тоді ціна:

х+0,1х= 1,1х

2) 20% = 0,2. Тоді ціна:

1,1х + 0,2·1,1х = 1,1х + 0,22х = 1,32х

3) 25% - 0,25 . Тоді ціна:

1,32х + 0,25 · 1,32х = 1,32х + 0,33х = 1,65х

Тепер віднімаємо від підвищеної ціни початкову:

1,65х - 1х = 0,65х

0,65х становить 65% від х, отже ціна зросла на 65%.