три яблука та дві груші коштують 16 грн. одне яблуко та одна груша коштують 7 грн. на скільки

гривень грушка дорожча від яблука?

Ответы на вопрос

Отвечает Сидякин Кирилл.

Ответ:

на 3 грн. груша дороже яблока

Пошаговое объяснение:

х - (грн) стоит одно яблоко

у - (грн) стоит одна груша

составим систему уравнений

{3х + 2у = 16

{х + у = 7----------- значит х = 7-у, подставим в первое уравнение

3(7-у) + 2у = 16

21 - 3у +2у =16

21 -у =16

21-16 = у

у = 5 грн. - стоит одна груша

х = 7-у = 7-5 = 2 грн. - стоит одно яблоко


у-х= 5-2=3 грн. ( на 3 грн. груша дороже яблока)

Проверка:

3х + 2у = 16

3*2 + 2*5 =16

6+10 = 16

16=16 - ВЕРНО