Скорость катера у стаячай вадзе роўна 17 км/г,а скорасць цячэння ракі 6 км/г.Вызначце шлях,пройдены

катарам па цячэнни раки за 2г;шлях,пройдены катарам супраць цячэння раки за 3г

Ответы на вопрос

Отвечает Добровольский Олег.

Ответ:


Пошаговое объяснение:

1)17км/г+6км/г= 23км/г

2)2*23км/г=46км

3)17км/г-6км/г=11км/г

4)3*11км/г=33км

Ответ: 46км; 33км.