на двох полицях було 36 книжок. якщо з однієї перекласти на другу 4 книжки. то на першій полиці

стане у 2 рази більше ніж на другій. скільки книжок було на кожній полиці? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Кот Аня.

X + Y = 36  

2 * ( Y - 4 ) =  X + 4  

------------

X = 36 - Y

2Y - 8 = 36 - Y + 4  

2Y + Y = 40 + 8  

3Y = 48  

Y = 16 ( книг ) было на нижней полке

X = 36 - 16 = 20 ( книг) было на верхней полке