Знайдіть бічнку сторону рівнобедреного трикутника якщо його основа дорівнює 8 см а площа 24


Ответы на вопрос

Отвечает Москвин Ник.

Площа трикутника дорівнює половині добутку висоти і сторони до якої проведена ця висота.

Нехай висота = h

P трикутника = 8h ÷ 2 = 24

4h = 24

h = 6 см

У рівнобічному трикутнику висота є медіаною і бісектрисою.

Медіана ділить основу на два рівні відрізки по 4 см.

Розглянемо один з трикутників, він прямокутний.

За теоремою Піфагора:

Бічна сторона =

 \sqrt{ {4}^{2} +  {6}^{2}  }  =  \sqrt{16 + 36}  =  \sqrt{52}  = 2 \sqrt{13}

Відповідь:

2 \sqrt{13}

сантиметрів.

Цікаво.