Відстань від міста до села 96 км. За першу годину автобус проїхав 3/8 усього шляху, за другу годину

1/3 усього шляху. Яку відстань залишилось проїхати автобусу? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Морозов Александр.

1 способ.

1) 3/8 · 96 = 96 : 8 · 3 = 36 (км) - проехал автобус за 1 час;

2) 1/3 · 96 = 96 : 3 · 1 = 32 (км) - проехал автобус за 2 час;

3) 36 + 32 = 68 (км) - проехал автобус за два часа;

4) 96 - 68 = 28 (км) - осталось проехать.

2 способ. Всё расстояние примем за единицу (целое).

1) 3/8 + 1/3 = 9/24 + 8/24 = 17/24 - проехал автобус за два часа;

2) 1 - 17/24 = 24/24 - 17/24 = 7/24 - оставшийся путь;

3) 7/24 · 96 = 96 : 24 · 7 = 28 (км) - осталось проехать автобусу.

Вiдповiдь: 28 км.