Еки жумысшы кандай да бир жумысты 16кунде орындау керек.Бирге аткарган 4кундик жумыстан кейин

биринши жумысшы баска жумыска ауысты.Екинши жумысшы калган жумысты белгиленген мерзимде аяктады.Бул биринши жумысшынын барлык жумысты орындауга жиберетин кунинменн 12кунге артык.Арбир жумысшы жумысты жеке орындаса неше кунде битиреди.

Ответы на вопрос

Отвечает Кузнецов Александр.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

х=у–1

45 мин. = 3/4

(3/4)(1/x + 1/y)

2 часа 15 минут = 2¼ часа = 9/4 часа

3/4 *(1/x + 1/y) +9/(4y) = 1

3(2y - 1) +9(y - 1) = 4y(y-1) --> 4у2–19у+12=0;

y1=3/4 часа и у2=4 ч.

х=4–1; х=3 ч.