Срочноооооо!!!! В трапеції АВСD її основи АВ і СD дорівнють відповідно 9см і 12см, а одна з

діаголей дорівнює 14см .На які відрізки ділиться ця діагональ точкою перетину діагоналей?

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнова Света.

Оскільки \angle COD=\angle AOB (як вертикальні), \angle ABC=\angle BCD (як навхрест лежащі при AB~\parallel~ CD і січній BC). Звідси \Delta AOB\sim \Delta COD (за двома кутами).

                 \dfrac{CO}{OB}=\dfrac{CD}{AB}~~\Rightarrow~~ \dfrac{BC-OB}{OB}=\dfrac{12}{9}~~\Rightarrow~~ \dfrac{BC}{OB}-1=\dfrac{4}{3}

                                   \dfrac{14}{OB}=\dfrac{7}{3}~~~\Rightarrow~~~ OB=6 см

                                         CO=14-6=8 см

Відповідь: 6 см і 8 см.