Обчисли наступні два члени арифметичної прогресії та суму перших чотирьох членів,якщо а1=-3 і а2=5,8


Ответы на вопрос

Отвечает Георгиев Максим.

Відповідь:

a3=14,6; a4=23,4; s4=40,8

Покрокове пояснення:

Знайдемо різницю прогресії:

d=a2-a1=5,8-(-3)=8,8

Знайдемо a3 і a4:

a3=a1+2*d=-3+17,6=14,6

a4=a1+3*d=-3+26,4=23,4

Знайдемо суму 4 членів арифметичної прогресії:

S=(a1+a4)*n/2=(-3+23,4)*4/2=20,4*2=40,8