відстань між двома пристанями дорівнює 90 км. Цю відстань за течією річки катер проходить за 3 год,

а проти течії - за 4,5 год. Знайдіть швидкість катера і течії річки​

Ответы на вопрос

Отвечает Панфёрова Анастасия.

Відстань між пристанями 60 км

Швидкість човна за течією 90: 3= 30км / год

Швидкість човна проти течії 90:4,5=20 км / год

Якщо швидкість човна х, а швидкість течії у, то можна записати так

х + у=30

х-у=20

Складемо наші рівняння

х+у + х-у=30+20

2х=50

х= 25 км/год Швидкість човна

а тепер віднімемо з першого рівняння друге:

х+у-х + у=30-20

2у=10

у= 5 км / год швидкість течії

Начебто так