Оленка задумала ціле число. Якщо до його половини додати його четверту частину, то отримаємо число

- 18. Яке число задумала Оленка? Даю 20 балів щоб було пояснення все було понятно

Ответы на вопрос

Отвечает Самигуллин Булат.

Ответ:

32

Пошаговое объяснение:

x-нехай це наше число

Тоді до його половни: \frac{x}{2\\}

Треба додати його четвертину:\frac{x}{4\\}

І щоб в сумі вийшло 18

Тоді рівняння набуває вигляду:

\frac{x}{2\\}+\frac{x}{4\\}=18

Зводимо до спільного знаменника:

\frac{2x+x}{4*2}=18

За властивістю пропорції 2x+x = 8*18

3x = 96

x= 96/3

x=32